خبر خوب کارشناس ارشد مسکن برای خریداران مسکن

2020-06-11
به گزارش کارگر آنلاین، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده است که حباب مصنوعی قیمت‌ها در بازار مسکن می‌شکند. این در حالی است که در گزارش اخیر وزارت راه و شهرسازی اعلام شد متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران ۱۷ میلیون و ۶۶ هزار تومان برآورد شده که نسبت به ماه گذشته یعنی فروردین ماه که متوسط ...

به گزارش کارگر آنلاین، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده است که حباب مصنوعی قیمت‌ها در بازار مسکن می‌شکند. این در حالی است که در گزارش اخیر وزارت راه و شهرسازی اعلام شد متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران ۱۷ میلیون و ۶۶ هزار تومان برآورد شده که نسبت به ماه گذشته یعنی فروردین ماه که متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی ۱۵ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۷۰۰ تومان بود افزایش یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی نشان می‌دهد.

 

یک کارشناس بازار مسکن در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است با توصیه وزیر راه و شهرسازی قیمت مسکن تا پایان تابستان کاهش یابد؟ به تجارت‎نیوز گفت: قیمت مسکن از بازارهای موازی تبعیت می‌کند. بازار مسکن در تولید آپارتمان مصرفی کمبودی ندارد و ما در فضای رقابتی و حفظ سرمایه قرار گرفته‌ایم که این موضوع باعث می‌شود بازار مسکن از قیمت‌های کاذب آسیب ببیند.
خبر خوب کارشناس ارشد مسکن برای خریداران مسکن
منصور غیبی افزود: متاسفانه مصرف‌کننده نهایی از حمایت دولتی برخوردار نیست. سیاست‌گذار هر چقدر که میزان وام مسکن را افزایش می‌دهد از طرف دیگر قیمت مسکن هم گران می‌شود.
او اظهار کرد: خیلی خوشایند نیست بگویم قیمت مسکن رها شده است. قیمت مسکن علاوه بر قیمت دلار و سکه، به مراودات بین‌المللی نیز ارتباط دارد. اگر این شاخص‌ها متعادل باشند قیمت مسکن تا پایان تابستان ثابت خواهد ماند.
تمام حقوق قالب، محتوا و محصولات سایت برای قالب کده محفوظ میباشد
پشتیبانی : قالب کده  .::.