تابوی بزرگی که در برنامه زنده تلویزیونی شکسته ش

2020-06-11
سرویس ورزش مشرق - دوشنبه شب "فوتبال برتر" چهره مردمی و تقید به اخلاق حرفه ای را به نمایش گذاشت و در یک برنامه چالشی سه ساعته، رییس سابق فدراسیون فوتبال را که مسبب اصلی عقد قرارداد رازآلود و پرابهام ویلموتس است، خلع سلاح کرد و از یک واقعیت دردناک، که بی تدبیری "مدیران کوتوله و سفارشی" یاد می شود، پرده برداشت. ...

سرویس ورزش مشرق – دوشنبه شب “فوتبال برتر” چهره مردمی و تقید به اخلاق حرفه ای را به نمایش گذاشت و در یک برنامه چالشی سه ساعته، رییس سابق فدراسیون فوتبال را که مسبب اصلی عقد قرارداد رازآلود و پرابهام ویلموتس است، خلع سلاح کرد و از یک واقعیت دردناک، که بی تدبیری “مدیران کوتوله و سفارشی” یاد می شود، پرده برداشت. موضوعی که سالهاست منتقدین و کارشناسان دلسوز فریاد می زنند اما فریادرسی ندارند!

قبل از هر چیزی باید از شبکه سه سیما تقدیر و تشکر کرد که عرصه نقد و چالش را باز گذاشت تا بی غرض و مرض همه آنچه در پس پرده ماجرای قرارداد ننگین ویلموتس و افراد دخیل در این پرونده وجود دارد را عیان سازد و یک بار دیگر معلوم کند که فوتبال همواره مظلوم و یتیم بوده و بالانشین های بی خیال و بی توجه به منافع ملی و ملت، بر جسم بی جان آن تاخته اند و مصالح حزبی و رفاقتی را بر منافع ملی ترجیح داده و جامعه ورزش را به سمتی سوق داده اند که جز نگرانی، استرس، اضطراب، خسارتهای روحی و روانی، هدر دادن بیت المال و البته بدنامی! عایدی نداشته است!

در برنامه ویژه “فوتبال برتر” دوشنبه شب یک اتفاق تازه افتاد که پیش از این در برنامه های ورزشی سیما مشاهده نشده بود. از آنجایی که مهدی تاج همیشه برای گفتگو و مصاحبه، شرط های انحصاری می گذارد و اجازه مداخله و ورود کارشناسان و سایر مسئولان را در حین گفتگو نمی هد، این بار این تابو و عرف غلط توسط فوتبال برتر شکسته شد و هر چند کسی پشت خط نیامد و کارشناس و مسئولی ورود پیدا نکرد اما اصل موضوع شرط گذاری تاج بر رسانه ملی شفاف سازی شد و معلوم گشت که پیش از این تمام برنامه ها از قبل توسط وی قرنطینه می شد و آنچه وضعیت دلخواه بود اجرا می شد. برنامه نود عادل فردوسی پور یکی از این برنامه هایی بود که تاج قبل از حضورش در آن شرایطش را به تهیه کننده و مجری تحمیل می کرد و ضمن دستچین کردن سوالات وارد مصاحبه و گفتگو می شد!

بیشتر بخوانید:

قرارداد با ویلموتس خیلی هم خوب بود/ از ورود نهادهای نظارتی استقبال می‌کنم

مسئولان و منتقدان در صف پاسخگویی به تاج/ روز محاکمه!

فرق “بدون تعارف” با “فوتبال برتر”

پیش از آنکه مهدی تاج برای گفتگو به برنامه “فوتبال برتر” دعوت شود، برنامه “بدون تعارف” شبکه دو سیما پس از ماهها دور شدن تاج از انظار عمومی و مخفی شدن از دست مطبوعات و رسانه ها او را جلو دوربین برد و در یک شوی کوتاه بی خاصیت، سناریوی از پیش تعیین شده پشت پرده مخالفان وزیر ورزش را کارگردانی کرد و تمام مصائب و مشکلات و تقصیرات قرارداد ویلموتس را متوجه سلطانی فر کرد که گویا این مربی بلژیکی با سفارش او انتخاب و به فدراسیون فوتبال تحمیل شده بود و همه خسارت ها و بدهی های ببار آمده از جانب وزیر بوده است! این در حالی است که  مجری معروف و همیشه چالشی بدون تعارف و خارج از گود، این بار با آرامش و متانت خاصی رییس سابق فدراسیون فوتبال را مورد خطاب قرار می داد که گویا با یک قهرمان گمنامی در حال گفتگوست و پیش از این خدمات شایانی انجام داده و از دید ملت و کارشناسان مغفول مانده و انتظار این است که مورد تجلیل و تفقد نیز قرار گیرد!

تاج در آن برنامه توپ را به زمین وزیر ورزش انداخت و پس از آن برخی کارشناسان و تعدادی از نویسندگان نیز بدون تعمق تحت تاثیر جریانی قرار گرفتند که با حمله به وزیر، مقصر اصلی و همدستانش را از مهلکه فراری دادند. البته برنامه فوتبال برتر نقشه آنها را عقیم گذاشت و کلاف سردرگمی را که رشته بودند پنبه کرد. برخی ها که با این ترفند در صدد بودند مسیر بررسی درست ماجرا را منحرف کنند، با کشاندن پای کانون فرهنگی ایران و هلند و ربط دادن آن به شخص سلطانی فر بازی جدیدی را راه انداختند که همه آنها دوشنبه شب لو رفت و انحصار طلبی رییس فدراسیون فوتبال در سفر به بلژیک با ترجمه ناقص قرارداد و عدم تسلط وی به بندهای ابهام آمیز و باختش در این قرارداد موید حقیقتی است که سالهاست دامنگیر مدیریت کلان شده و دست از سر آن بر نمی دارد.

تمام حقوق قالب، محتوا و محصولات سایت برای قالب کده محفوظ میباشد
پشتیبانی : قالب کده  .::.