باید برای موج بزرگی از اعتراضات آماده باشیم

2020-06-11
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مشاور «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس روز چهارشنبه گفت، این کشور باید برای شروع موج بزرگی از اعتراضات آماده شود. به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، «کلیفورد استات» مشاور جانسون گفت، ترکیب مسائلی همچون نابرابری، خشم از عملکرد پلیس، اعمال اجباری قوانین محدودکننده برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و خشم عمومی از نقض قوانین قرنطینه ...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مشاور «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس روز چهارشنبه گفت، این کشور باید برای شروع موج بزرگی از اعتراضات آماده شود.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، «کلیفورد استات» مشاور جانسون گفت، ترکیب مسائلی همچون نابرابری، خشم از عملکرد پلیس، اعمال اجباری قوانین محدودکننده برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و خشم عمومی از نقض قوانین قرنطینه از سوی «دومینیک کامینگز» مشاور ارشد دولت انگلیس می‌توانند به اعتراضاتی شدید در شهرهای مختلف این کشور تبدیل شوند.

استات افزود، از پلیس و دولت درخواست می‌شود برای «شکلی جدی از بی‌نظمی عمومی»، در سطح اعتراضات سال ۲۰۱۱ آماده شوند، به خصوص اگر محدودیت‌ها در زمینه آزادی‌های شهروندان مجدداً اعمال شوند.

 باید برای موج بزرگی از اعتراضات آماده باشیم

وی که از اعضای گروه مشاوره علمی برای دولت جانسون است شرح داد درصورتی که «قرنطینه محلی» که برای محله‌های فقیرنشین قوانین سخت‌گیرانه‌تری به همراه داشته است می‌تواند موجب تشدید نا آرامی‌ها شود.

استات هشدار داد” «اگر پلیس بر روی ایجاد روابط مثبت با جامعه سرمایه‌گذاری نکند، این توان بالقوه وجود دارد که در تابستان شاهد بی‌نظمی‌های عمومی بزرگ و جدی در سطح کشور باشیم».

«پریتی پاتل» وزیر کشور انگلیس روز دوشنبه در سخنانی در پارلمان این کشور درباره اعتراضات ضد نژادپرستی در این کشور گفت که تظاهرات «زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد» غیرقانونی است.

جنب و جوش بین‌المللی در اعتراض به نژادپرستی پس از آن آغاز شد که حدود ۲ هفته پیش، پلیس شهر مینیاپولیس آمریکا به طرز فجیعی یک مرد سیاهپوست را به قتل رساند.

علاوه بر این با گرم‌تر شدن هوا در نقاط مختلف بریتانیا، شهروندان خواستار کاهش محدودیت‌های تردد اعمال شده به‌خاطر شیوع کرونا هستند. آن‌ها معتقدند سیاست‌های دولت در برابر همه شهروندان برابر نیست و در حالی که مردم عادی به‌خاطر نقض قوانین محدودیتی جریمه می‌شوند، کامینگز به‌عنوان مشاور ارشد جانسون با وجود داشتن علائم ابتلا به کرونا چند صد کیلومتر مسافرت داشته است

تمام حقوق قالب، محتوا و محصولات سایت برای قالب کده محفوظ میباشد
پشتیبانی : قالب کده  .::.